Jump to content

Photo

Acil yardım oyun açılmıyor

- - - - -

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1 reply to this topic

Scorpidos

Scorpidos

Initiate

• Members
  • 14 posts
  • Joined 24-July 09
Ben oyunu firefoxtan sadece 2 kere durdur başlat yaparak sorunsuz bir şekilde indirdim. Rardan çıkartırken CRC hatası verince bende çözümü Rar Repair Tool da buldum ve başarılı bir şekilde o sorunu çözüp dosyalarımı çıkarttım. Oyunu kurdum ve herhangi bir sorun çıkmadı. Oyun kurulumu biterken oyunu şidi başlat butonunda tik vardı ve bitire bastım. Normalde launcherin gelmesi gerekiyorken hiçbirşey gelmedi ve 2 kere üstüste DNA bir hata verdi ve kapatılacak diye windowsun hata raporu gönder-gönderme hatası geldi. 2sinde de göndermeye bastım ve masaüstüne gelen oyun kısayolunu açmaya çalıştım. Hiçbirşey olmadı hatta görev yöneticisinde işlemlere bile Runes of Magicprogram dosyası gelmedi. EU serverinda oynarken kısayolun ClientUpdateprogram de oldugunu görmüştüm bunda ise Runes of Magicprogram de bu sorun mudur bilmiyorum ama belki yanlışır die ClientUpdateprogram ye çift tıklayınca da şöyle bir hata aldım:
C:\Program Files\GamerFirst\Runes of Magic TR Beta\ClientUpdateprogram
Bir dosya için birim, açık dosya artık geçerli olmayacak şekilde dışarıdan değiştirilmiş.

Tamama basıp başka çözümler aradım ve belki Launcherprogram den açarsam oyuna girerim dedim. Onu açmaya çalıştığımda ise aynı hatayı verdi yani:
C:\Program Files\GamerFirst\Runes of Magic TR Beta\launcherprogram
Bir dosya için birim, açık dosya artık geçerli olmayacak şekilde dışarıdan değiştirilmiş.

Direk Clientprogram yi açmaya çalıştıgımda da aynı hatayı aldım:
C:\Program Files\GamerFirst\Runes of Magic TR Beta\Clientprogram

Dikkatimi çeken bir diğer olay ise oyunun yüklü oldugu dizinde ClientUpdateprogram.config, Clientprogram.config, Launcherprogram.config isimli 0 KBlik dosyaların bulunmasıydı. O 3 dosyayı silip belirtilen dosyaları açmaya çalıştığımda ise:
ClientUpdateprogram açmaya çalışınca - herhangi bir yanıt yok
launcherprogram açmaya çalışınca - ilk olarak;
Download /0: version.txt failed diyor Tamama basınca ;
Bi yükleme şeridi geliyor ve ardından Download /0: 1.1.1.1.zip fail!! diye bir hata veriyor. Tekrar tamama basınca;
O yükleme şeridi gidiyor hiç dolmadan ve vcfile.res isminde bir hata geliyor hatada ise "load MainWnd error" diyor.
Clientprogram açmaya çalışınca - "Clientprogram - Uygulama Hatası: Uygulama düzgün olarak başlayamadı (0x000011e). Sonlandırmak için TAMAM düğmesini tıklatın." diye bir hata ile karşılaşıyorum.
Bunun üzerine sildiğim 3 dosyayı geri yükledim nolur nolmaz diye. Tekrar deneyince az önce yazdığım silmeden önceki hataları yine verdiler.
Anladığım kadarıyla ben Rar Repair Tool ile oyunun dosyalarını çıkartırken bu 3 dosya hatalı inen dosyalar olduğundan bunlar yükleme esnasında sorun çıkardı. Ama emin değilim. Eğer tahminim doğru ise lütfen belirli dosyaları çalışan birisi upload edip bana yollayabilir mi?
Eğer tahminimde yanılıyorsam bilen birisi sorunun kaynağını söyleyip ne yapmam gerektiğini açıklayabilir mi?,

Şimdiden teşekkürler.

ch3chen01

ch3chen01

Initiate

• Members
  • 3 posts
  • Joined 14-November 09
bende ooyunu kurdm şimdi oynaya tıklıyorum bişe olmuyor update diyip kapnıo geri ne yapmam gerek bunun için?